RYEP

Youth exchanges - Študentské výmeny

PROJEKTY A AKTIVITY

NAŠE PODUJATIA

1. Popoludnie na Slovakia ringu.
Na „Ringu“  pár desiatok nadšencov od nás, z Bratislavy, Malaciek, Nitry,  Nových Zámkov. Najprv malá exkurzia, potom úvodný briefing ako na pretekoch.  Prilby na hlavy a okruh bol náš. Popreháňali sme po ňom  plechové tátoše až sa z nich dymilo.  Potom príjemná večera a pekný deň za nami. Celkom iste zopakujeme aj v tomto roku, radi privítame záujemcov z ostatných klubov.

2. Splav malého Dunaja.
Počasie ako na objednávku, takmer dve desiatky člnov a malebné zákutia malého Dunaja. Kto nevidel, neuverí. Po vylodení posedenie pri dobrom jedle a pití, nové priateľstvá.  Opäť Nové Zámky, Nitra a nový hosť z Rotary clubu Praha International. Nadšenie a sľub - o rok opäť.

3. Komp.
Putovná výstava diel mladých výtvarníkov  z maďarského a slovenského pohraničia v spolupráci s rotariánmi z Mosonmagyaróváru.

4. Mikulášske podarúnky.
Zbierka ošatenia, hračiek a trvanlivých potravín pre Domov sociálnej starostlivosti v Opatovskom Sokolci.  Prekvapivo veľa darcov,  darčekmi sme naplnili Fiat Ducato.  Veľká radosť a vďačnosť, iste budeme opakovať.

5. Rotary klobásy.
 Dve prasiatka, zopár zručných takmer rotariánov, stosedemdesiat kíl klobás, kopa zábavy. Klobásy sme vyrobili pokúpili a nakoniec zjedli sami a podporili tým  klubovú kasu.

6. Novoročná benefičná retro party.
120 hostí, swingová kapela, kopa dobrého jedla a pitia, všetko z rúk našich členov. Áno - varili, obsluhovali a aj spievali naši členovia. Výnos určený na pomoc Domovu sociálnych služieb v Opatovskom Sokolci.

Koho sme navštívili:

Boli sme pri tom :

- Strelecký deň RC Nové Zámky
- Výstup na Kriváň RC Banská Bystrica
- Let them see, what we see RC Malacky
- Bowlingový  turnaj RC Nové Zámky

Naši hostia:

Rotariáni z Budapešti, Gyóru, Mosonmagyaróváru, Nových Zámkov, Nitry, Banskej Bystrice, Malaciek.

Žurnalista Štefan Hríb, dvojnásobný účastník Rally Dakar Dušan Čipka, primátor mesta Dunajská Streda Zoltán Hájos a odborné prednášky psychológa, audítora, vrcholového futbalového trénera.
Uskutočnili sme ...
Splav Malého Dunaja

Vážení Priatelia - Rotariáni,
dovoľte, aby sme Vás touto cestou pozvali na 2. ročník rotariánskeho splavu Malého Dunaja, ktorý organizujeme dňa 13.9.2014.

Čítajte ďalej...